Stomatologia estetyczna

Jeżeli marzą Państwo o pięknym i zdrowym uśmiechu, ale Państwa zęby nie są idealne, zapraszamy do Remedium Stomatologia! Przychodzą do nas Pacjenci, którym wydaje się, że ich problem jest niemożliwy do usunięcia, ale my lubimy zaskakiwać!
Nowoczesna stomatologia i jej stosunkowo młody, ale dynamicznie rozwijający się dział: stomatologia estetyczna, pozwala na dowolne konfigurowanie kształtu, kierunku wzrastania, odstępów, koloru i wielkości zębów.
Kreowanie pięknych uśmiechów to nasza pasja i traktujemy to jak sztukę!

Sposoby na ładny uśmiech

Ładny uśmiech to nie tylko pięknie wyglądające zęby. Ważny jest cały wizerunek i to, w jaki sposób zęby będą komponowały się z twarzą. Remedium Stomatologia podchodzi holistycznie do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej i aby uśmiech Pacjenta wyglądał perfekcyjnie łączymy siły w zespole ekspertów z zakresu ortodoncji, protetyki, implantologii, stomatologii zachowawczej , periodontologii i medycyny estetycznej.
Oto kilka sposobów na piękny uśmiech:

  • Wymiana starych, nieestetycznych wypełnień na nowe
  • Licówki
  • Korony
  • Wybielanie zębów
  • Aparat stały lub aparat nakładkowy Invisalign

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to zabiegi, których celem jest uzyskanie koloru zębów jaśniejszego o kilka tonów. Istnieją dwie podstawowe metody wybielania zębów:

  • Wybielanie nakładkowe, na którego efekt Pacjent musi trochę poczekać (z reguły proces trwa około dwóch tygodni. Pacjent dostaje zestaw nakładek i specjalistyczny żel wybielający, którym wypełnia nakładkę i zakłada ją na noc)
  • Wybielanie lampą, które pozwala cieszyć się jaśniejszym uśmiechem bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu

Profesjonalnie przeprowadzony zabieg pozwala cieszyć się lśniącym i śnieżnobiałym uśmiechem przez długi czas!

Licówki na zęby

Licówki to nakładki na zęby, które pozwalają na zmianę ich koloru oraz kształtu. Do wyboru mamy licówki kompozytowe oraz licówki porcelanowe.
Licówki porcelanowe swoim kolorem i przeziernością najlepiej przypominają naturalne zęby. Przed założeniem licówek zęby muszą być wyleczone i odpowiednio przygotowane. Aby licówka mogła być nałożona ząb musi być zeszlifowany.
Choć dzięki licówkom można rozjaśnić uśmiech o kilka tonów, to nie poradzą sobie z bardzo dużymi przebarwieniami. W takiej sytuacji proponujemy naszym Pacjentom rozwiązanie w postaci koron protetycznych.

Korony protetyczne

Na skutek różnych wypadków, lub w wyniku choroby spowodowanej przez próchnicę może dochodzić do złamania, lub całkowitej utraty zęba.
W obu przypadkach konieczne jest uzupełnienie takiego braku. Jeżeli doszło do utraty całego zęba – wraz z korzeniem, to ubytek taki możemy uzupełnić dzięki zabiegowi implantacji i założeniu korony. Natomiast jeżeli doszło do ukruszenia, wystarczy sama korona.

Stomatologia estetyczna – jak długo trwa leczenie?

Stomatologia estetyczna przeznaczona jest dla Pacjentów, którzy mają wyleczone zęby, ale nie są zadowoleni z ich wyglądu, ze względu na nieatrakcyjną barwę, nierówności, kształt, czy nieestetyczne stare wypełnienia. Długość leczenia uzależniona jest od jego rodzaju. Wybielanie zębów będzie trwało około 60 minut, na licówki i prace protetyczne trzeba poczekać około 2 tygodni. W sytuacji konieczności przeprowadzenia implantacji, czas wydłuża się do ok. 3 miesięcy.

Opinie o Remedium