Zmiana kształtu zęba

Nierówności, drobne ukruszenia i pęknięcia zębów oraz inne niedoskonałości szkliwa mogą być krępujące i stanowić przyczynę kompleksów. Współczesna stomatologia ma na to skuteczne rozwiązanie – jest nim korekta kształtu zębów. Zabieg jest bezbolesny i szybki, bo wykonywany już na jednej wizycie. Polega on na korygowaniu i konturowaniu zębów. Jego efektem jest znaczna poprawa estetyki uzębienia oraz piękny uśmiech.

Czym jest korekta kształtu zęba?

Korekta kształtu zęba to zabieg z zakresu stomatologii estetycznej wykonywany w celu zmiany wyglądu uzębienia. W naszym gabinecie oferujemy w tym zakresie 2 techniki korekty.

  • Konturing – poprawa długości lub nadanie nowego kształtu zęba poprzez odpowiednie jego zeszlifowanie. Podczas zabiegu umiejętnie usuwa się jedynie takie ilości szkliwa, które pozwalają osiągnąć zamierzony efekt estetyczny bez naruszenia głębszych warstw zęba. W tym celu używamy specjalnych wierteł diamentowych, gumek i krążków ściernych.
  • Bondingu – zabieg, który często wykonuje się razem z konturingiem podczas wykonywania korekty kształtu zęba. Polega on na niwelowaniu niedoskonałości uzębienia przy użyciu żywic kompozytowych. Cienkie warstwy kompozytu nakłada się na powierzchnię zęba, umiejętnie kształtuje, a następnie utwardza światłem lampy polimeryzacyjnej. Na koniec powierzchnia zębów jest odpowiednio wygładzana. Zabieg ten znajdziemy także pod nazwą: licówki kompozytowe.

Bonding przed i po – jakie są efekty bondingu zębów?

Bonding jest dziś popularną metodą stosowaną do szybkiej i bezinwazyjnej zmiany wyglądu zębów. Użyty w nim wysokiej jakości kompozyt wyglądem przypomina naturalne szkliwo zębów, doskonale eliminując takie niedoskonałości, jak ukruszenia i delikatne pęknięcia zębów. Tego typu materiał kompozytowy ma także inną zaletę – pozwala uzyskać nowy kształt zębów, np. nieco je wydłużyć lub poszerzyć. Ponadto bonding wpływa także na zmianę koloru zębów (ukrycie przebarwień), pozwala zamknąć diastemę oraz inne nieestetyczne przerwy między zębami.

Efekty zabiegu są widoczne od razu. Zęby odzyskują harmonię i estetyczny wygląd, a pacjent wychodzi z naszego gabinetu z uśmiechem, który dodaje twarzy nowego blasku.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi korekty i konturowania kształtu zębów?

Taka korekta kształtu zębów zalecana jest pacjentom, którzy chcieliby w krótkim czasie uzyskać poprawę estetyki uzębienia bez inwazyjnej ingerencji w jego szkliwo. Zabiegi konturowania i bondingu kierowane są szczególnie do tych osób, u których powierzchnia szkliwa posiada naturalne lub nabyte wady. Warto jednak dodać, że przed zabiegiem zęby powinny być zdrowe oraz oczyszczone z osadu i kamienia nazębnego.

Opinie o Remedium