Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, zwana inaczej pedodoncją, to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób zębów i przyzębia najmłodszych pacjentów. To bardzo specyficzny obszar, ponieważ wymaga od lekarza umiejętności pracy z najmłodszymi Pacjentami uwzględniając aspekty psychologiczne, pedagogiczne i terapeutyczne.

Fobia dentystyczna dotyka bardzo wiele osób. Lęk przed leczeniem stomatologicznym jest na 5 miejscu wśród najbardziej powszechnych lęków. Dzieci są na nią szczególnie narażone. Wizyta w gabinecie kojarzy im się ze strasznym doświadczeniem, a wejście do niego i rzut okiem na jego wyposażenie jedynie utwierdza je w tym przekonaniu.

Nie u nas! Nasz gabinet jest w pełni dostosowany do potrzeb najmniejszych pacjentów, a wizyta zostaje w pamięci jako fascynująca atrakcja i przygoda, o której można opowiadać kolegom! Stomatologia dziecięca (pedodoncja) to nasza pasja!

Pedodonta – dentysta dla dziecka

Pedodonta, czyli specjalista stomatologii dziecięcej ma przed sobą niezwykle ważną misję. Jeśli odpowiednio szybko nauczymy naszych najmłodszych Pacjentów, jak ważna jest profilaktyka i dbanie o zęby, to skutecznie powstrzymamy pojawienie się problemów w przyszłości
Do najczęstszych zabiegów, jakie wykonuje stomatolog dziecięcy, należą:

  • Fluoryzacja polegająca na zabezpieczeniu szkliwa zębów przed destrukcyjnym działaniem kwasów, prowadzących do demineralizacji i rozwoju bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy.
  • Lakowanie, którego zadaniem jest wypełnienie szczelin występujących na powierzchni zębów przy pomocy laku szczelinowego. Jest to zabieg z zakresu profilaktyki przeciwpróchnicowej.
  • Leczenie zębów mlecznych
  • Leczenie zębów stałych

Współpraca dentysty z Pacjentem jest kluczowym elementem każdego skutecznego procesu leczenia. Zbudowanie dobrej relacji z dzieckiem to priorytet doświadczonego stomatologa dziecięcego. Nie bagatelizujmy lęku przed leczeniem stomatologicznym, ponieważ może być głównym problemem zdrowia jamy ustnej u dzieci i towarzyszyć im później w dorosłym życiu. Pamiętajmy, że zdrowie całego organizmu jest mocno uzależnione od zdrowia jamy ustnej!

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Drodzy Rodzice, oto kilka przydatnych wskazówek:

  • Uświadamiajcie dziecko, że dbanie o zdrowie zębów jest niezwykle ważne. Zwracajcie uwagę na regularne szczotkowanie, wspólnie myjcie zęby i uczyńcie z tego świetną zabawę! Polecamy tabletki wybarwiające osady, które pomogą nauczyć dzieci (i niektórych dorosłych), jak dokładnie oczyścić zęby.
  • Wybierzcie się do sklepu i pozwólcie dziecku samodzielnie wybrać szczoteczkę i pastę.
    Oto kilka zwrotów, które mogą być pomocne przed pierwszą wizytą:

    • Pani Ania zaprosiła nas, żeby pokazać nam jak wygląda gabinet. Jest tam mnóstwo ciekawych sprzętów i narzędzi, o których chce nam opowiedzieć! Pani Ania jest bardzo miła, myślę, że bardzo ją polubisz!

Dlaczego warto wybrać dentystę dla dzieci?

Dentysta dla dziecka stosuje metodę bezstresowego leczenia i zawsze stara się stworzyć niezwykle przyjemną i pełną bezpieczeństwa i zaufania atmosferę. Każde leczenie z zakresu stomatologii dziecięcej poprzedzone jest wizytą adaptacyjną, podczas której zapoznajemy dzieci z fascynującym i niezwykłym światem stomatologii. Samo leczenie, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod i technologii, jest bezbolesne i wysoce skuteczne.

Opinie o Remedium