Wybielanie zębów

Kto z Państwa nie marzy o pięknym, białym uśmiechu? Już od dawna jest on symbolem atrakcyjności i sukcesu. Dodaje pewności siebie w kontaktach towarzyskich i zawodowych. Niestety, nie każdy z nas może się nim cieszyć.
Istnieje pewna grupa czynników, które sprawiają, że zęby tracą swój naturalny blask i jasną barwę:

 • Upływający czas i starzenie szkliwa
 • Nieprawidłowa dieta
 • Papierosy, kawa, herbata, tytoń
 • Niektóre leki, nawet te, przyjmowane w dzieciństwie

Proszę się jednak nie martwić, nie ma takiego uśmiechu, którego nie moglibyśmy rozjaśnić! Nawet o kilka tonów.
Pierwszym krokiem w kierunku bielszego uśmiechu jest postawienie właściwej diagnozy powstawania przebarwień, a drugim dobór odpowiedniej metody ich usunięcia.

Metody wybielania zębów

Metody wybielania zębów możemy podzielić na:

 • Metody samodzielnego wybielania zębów
  1. Wybielanie za pomocą dostępnych w drogeriach środków
  2. Profesjonalne wybielanie nakładkowe
 • Metody wybielania zębów w gabinecie
  1. Laser
  2. Profesjonalne preparaty wybielające

Rynek oferuje wiele możliwości samodzielnego poprawienia odcienia naszych zębów – pasty wybielające, paski. Nie polecamy jednak podejmować tego rodzaju prób na swoich zębach. Niektóre produkty mogą powodować uszkodzenie szkliwa lub stać się przyczyną pojawienia się nadwrażliwości i uporczywego bólu, w sytuacji, gdy zęby posiadają jakieś ubytki, o których Pacjent nie wiedział.
Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo zdecydowanie bardziej polecamy skorzystać z fachowej pomocy decydując się na wybielanie zębów u specjalisty. Po pierwsze dlatego, że nasze preparaty i metody nie niszczą szkliwa. Po drugie – zapewniają dłuższy efekt estetyczny.

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie, a jak wybielanie nakładkowe?

Wybielanie zębów w gabinecie polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu i aktywowanie go z wykorzystaniem lampy. Pacjent może cieszyć się jaśniejszymi zębami już po zakończonym zabiegu. Propozycja ta przeznaczona jest dla osób, którym zależy na uzyskaniu natychmiastowego efektu. Dla bardziej cierpliwych Pacjentów mamy propozycję wybielania nakładkowego. Pacjenci otrzymują zestaw przygotowanych indywidualnie nakładek i porcję żelu wybielającego. Przez okres dwóch tygodni zakładają nakładki wypełnione żelem na noc.

Efekty wybielania zębów

Skuteczność wszystkich oferowanych przez Gabinet Remedium metod wybielania jest porównywalna, różni się jedynie czasem osiągnięcia efektu i w drugim przypadku wymaga od Pacjenta samodyscypliny i pamiętania o regularnym stosowaniu nakładek. Końcowy rezultat i jego trwałość uzależniona jest również od tego, w jakim stopniu Pacjenci zastosują się do zaleceń po zabiegu. Jednym z nich jest tzw. “biała dieta” polegająca na unikaniu spożywania produktów zawierających barwniki (karotenoidy, antocyjany, czy chlorofile) przez około 48 godzin po zabiegu.

Wypełnienia a wybielanie zębów – przeciwwskazania do wybielania

Każdy zabieg, niezależnie od wybranej metody, skuteczny jest jedynie w obrębie tkanki zęba. Wypełnienia, korony lub licówki nie zmienią koloru. Po zabiegu wybielania proponujemy Pacjentom wymianę starych, nieestetycznych wypełnień na nowe. Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest niewyleczona próchnica, nieszczelne i bardzo duże wypełnienia, niewyleczone choroby przyzębia oraz stan zapalny dziąseł.

Opinie o Remedium