Sedacja wziewna
Sedacja wziewna
dear_parent

JA Slideshow Module

Jesteś tutaj: Home Usługi Leczenie dzieci Bezbolesne znieczulenie Sedacja wziewna
dear_parent

Sedacja wziewna - bezpieczne znieczulenie dla dzieci

My również jesteśmy rodzicami, dlatego też dbamy o to by wyjątkową troską otaczać naszych najmłodszych Pacjentów. Pomagają nam w tym nowoczesne technologie i rozwiązania uznane i stosowane na całym świecie, w tym również sedacja wziewna, którą polecamy jako bezpieczną formę likwidacji bólu i strachu podczas wizyty dentystycznej.

adaptacjaSedacja wziewna (znana również jako tzw. „gaz rozweselający”) to innowacyjna, skuteczna i bezpieczna, a jednocześnie najbardziej przyjazna metoda znieczulenia stosowanego na całym świecie dostępna również w Gabinecie Stomatologicznym Remedium, stworzona przez światowej klasy specjalistów głównie z myślą o najmłodszych Pacjentach. Dzięki niej dziecko unika przykrych doświadczeń i tym samym buduje sobie pozytywne nastawienie do wizyty stomatologicznej. Sedacja jest również skuteczna podczas leczenia dzieci, które już zdążyły nabrać przykrych doświadczeń, a proces leczenia zębów jest dla nich traumatyczny.

Na czym polega znieczulenie?
Pacjent otrzymuje bezpieczną dla zdrowia dawkę połączenia tlenu z podtlenkiem azotu podaną za pomocą maseczki, co doprowadza do stanu odprężenia i relaksacji, a przede wszystkim likwiduje lęk przed zabiegiem. Dodatkowym atutem sedacji wziewnej jest to, iż Pacjent odcina się od zapachów i dźwięków przy jednoczesnym zachowaniu świadomości.

Sedacja obniża poziom stresu i pozwala na odprężenie Pacjenta, co również dla lekarza jest niezwykle cenne. To dlatego dzięki sedacji czas wizyty skraca się, co z kolei poprawia komfort i postrzeganie kolejnych wizyt stomatologicznych przez Maluszka. Dzieci są o wiele spokojniejsze, a dodatkowe atrakcje dostępne w naszym bajkowym gabinecie stworzonym z myślą o dzieciach powoduje, że całkowicie zapominają o strachu i bólu - najmłodsi w trakcie wizyty mogą obejrzeć swoją ulubioną bajkę.

U dzieci, które są naszymi stałymi Pacjentami, podczas leczenia których stosowano sedację wziewną, z czasem mija potrzeba stosowania znieczulenia lub jest ona bardzo niewielka. Można to uzyskać dzięki stopniowemu skracaniu czasu podawania środka. Jest to metoda bardzo prosta i bezpieczna.

Jesteśmy jedynym w Sochaczewie gabinetem stomatologicznym, który stosuję tę najnowszą metodę bezbolesnego znieczulenia, co można sprawdzić tutaj.

Należy pamiętać: W przypadku wizyty, podczas której stosowana jest metoda znieczulenia w postaci sedacji wziewnej należy podać dziecku ostatni posiłek co najmniej 2 godziny przed wizytą.


Sytuacje, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty:

 • silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem,
 • silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych,
 • traumatyczne przeżycia podczas leczenia w poprzedniej placówce,
 • silny odruch wymiotny,
 • nadpobudliwość ruchowa i nerwowa,
 • długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym,
 • usuwanie złogów nazębnych,
 • złożone zabiegi stomatologiczne,
 • opracowywanie próchnicy początkowej.

 

Przeciwwskazania do zastosowania takiej formy znieczulenia wiążą się jedynie z:

 • niedrożnością górnych dróg oddechowych,
 • ciążą, 
 • alkoholizmem,
 • dhorobami psychicznymi, 
 • stwardnieniem rozsianym, porfirią, rozedmą płuc.

 Więcej informacji o metodzie sedacji wziewnej znajdziecie Państwo na stronie sedacja.pl