Jak się przygotować do wizyty u dentysty?

Lęk przed wizytą u dentysty dotyczy bardzo wielu osób. Dentofobia potrafi być przyczyną ogromnego stresu oraz ataków paniki na samą myśl o wizycie u dentysty. Nasi specjaliści chcą to zmienić. W Remedium Stomatologia dokładamy wszelkich starań, żeby czuli się Państwo komfortowo i bezpiecznie. Naszym celem jest zbudowanie zaufania i proponowanie Pacjentom bezbolesnego leczenia. Nieustannie dopracowujemy procedury, by jeszcze bardziej zadbać o jakość i skuteczność leczenia. Wynosimy leczenie stomatologiczne na wyższy, światowy poziom!

Jak się przygotować do wizyty u dentysty?

  • Pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę. Można tego dokonać dzwoniąc pod numery (46) 862-63-33 lub 601 081 411. Nasze Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, a w soboty od 8 do 14. Recepcjonistka przeprowadzi z Państwem rozmowę, której celem będzie ustalenie terminu pierwszej wizyty oraz zidentyfikowanie problemu, z jakim się Państwo do nas zgłaszają.
  • Prosimy o przybycie co najmniej 15 minut przed wyznaczonym czasem. Pozwoli to na zapoznanie się z koniecznym do wypełnienia kwestionariuszem.
  • Jeżeli cierpią Państwo na jakiekolwiek choroby współistniejące prosimy o przygotowanie dokumentacji medycznej.
  • Osoby, które mają własne zdjęcia RTG zębów lub TK wykonane do pół roku wcześniej, proszone są o ich zabranie.

Dokumentacja medyczna ważną informacją dla stomatologa

Istnieje grupa schorzeń, w przypadku której konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedniego przygotowania Pacjenta do leczenia stomatologicznego.
Jeżeli Pacjent cierpi na wadę serca, musimy wówczas ocenić stopień ryzyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia związanego z wadą serca. Dodatkowo u pacjentów leczonych przeciwzakrzepowo i/lub przeciwpłytkowo należy oszacować ryzyko zakrzepowo – zatorowe oraz ryzyko powikłań krwotocznych. To tylko wybrane przykłady. Dlatego właśnie dokumentacja medyczna jest dla nas tak istotna. Od tego zależy powodzenie leczenia, jak również bezpieczeństwo naszych Pacjentów!

Wizyta u dentysty a jedzenie – co jeść przed dentystą?

Na pytanie, co jeść przed dentystą nie mamy jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki zabieg jest planowany, jak reaguje Pacjent, czy nie towarzyszą mu nudności. Z reguły zalecamy posiłek lekkostrawny około 3-4 godziny przed zabiegiem. Bezwzględnie nie zalecamy posiłków bezpośrednio przed wizytą, szczególnie jeśli Pacjent ma częsty odruch wymiotny.

Leki uspokajające lub przeciwbólowe a wizyta u dentysty

W przypadku skrajnej dentofobii zalecane jest przyjęcie leków uspokajających po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, dentystą lub psychiatrą.
Są pewne zabiegi, które mogą powodować silne dolegliwości bólowe po ustąpieniu znieczulenia miejscowego. Zdarza się tak, gdy stan zapalny miazgi jest bardzo duży. Wówczas zalecamy naszym Pacjentom przyjęcie leków przeciwbólowych przed wizytą u dentysty, które można kupić bez recepty, oczywiście pod warunkiem, że Pacjent nie jest na nie uczulony.
Leki przeciwbólowe przed wizytą u dentysty są również konieczne w sytuacji, kiedy Pacjent odczuwa silny ból, a czeka na swój termin.

Opinie o Remedium