Jak przygotować dziecko do sedacji?

Sedacja wziewna, gaz rozweselający, podtlenek azotu to synonimy określające rodzaj gazu, wdychanego podczas zabiegu stomatologicznego przez specjalną maseczkę, którego zadaniem jest wprowadzenie Pacjenta w stan odprężenia i relaksu, odstresowanie i przede wszystkim łagodzenie lęku.
Jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana podczas każdego zabiegu, nie wymaga specjalnego przygotowania. Korzystają z niej z reguły najmłodsi Pacjenci, ale nie tylko. Również osoby dorosłe, cierpiące na dentofobię chętnie wybierają taką formę przeprowadzania zabiegów. Gaz rozweselający u dentysty nie jest jeszcze w Polsce zbyt powszechny. Jesteśmy pierwszym gabinetem w Sochaczewie, który oferuje swoim Pacjentom taką możliwość!

Jak przygotować dziecko do sedacji?

Sedacja wziewna a dzieci – takie skojarzenie może budzić pewien niepokój, jednak zapewniamy Państwa, że zupełnie niepotrzebnie. Nie dość, że takie rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, to jego zadaniem jest właśnie redukowanie niepokoju i lęku u Państwa dziecka. Podczas sedacji wziewnej Pacjent jest cały czas w pełni świadomy. Ma to swoją ogromną zaletę, ponieważ pozwala mu podejmować współpracę ze stomatologiem. Efekt działania gazu mija maksymalnie po kilku minutach od zdjęcia maseczki.

Należy pamiętać, że w przypadku wizyty, podczas której stosowana jest metoda znieczulenia w postaci sedacji wziewnej należy podać dziecku ostatni posiłek co najmniej 2 godziny przed wizytą.

Co jeść przed sedacją wziewną?

Przed sedacją wziewną najlepiej jeść lekkostrawne posiłki.

Gaz rozweselający u dentysty – przebieg

Przygotowanie do sedacji:
Najmłodsi Pacjenci przed wykonaniem zabiegu z zastosowaniem gazu powinni obowiązkowo odbyć tzw. wizytę adaptacyjną, podczas której będą mogli poznać personel oraz wyposażenie gabinetu oraz nauczyć się oddychać przez maseczkę.
W trakcie zabiegu z wykorzystaniem sedacji wziewnej Pacjent ma założoną na nos maseczkę i oddycha specjalną mieszanką tlenu i podtlenku azotu. Gaz rozweselający nie ma działania przeciwbólowego. W niewielkim stopniu je minimalizuje.

Sedacja

Głównym zadaniem gazu rozweselającego jest ograniczenie stresu i lęku, który może towarzyszyć dzieciom w trakcie zabiegu. Sedacja jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stomatologiem. Jest to kluczowy etap, ponieważ zdarzają się sytuacje, kiedy rodzice i pani dentystka zapewniali, że nie będzie bolało, a bolało. Może to skutecznie wyłączyć małego Pacjenta z chęci współpracy na długie lata oraz generować ogromne napięcie towarzyszące każdej kolejnej wizycie, czemu w ogóle się nie dziwimy!

Zalety gazu rozweselającego:

  • Odpowiedni dla wszystkich, bez względu na wiek
  • Nie uzależnia
  • Redukuje stres i napięcie
  • Pozostawia Pacjenta w stanie pełnej świadomości
  • nie powoduje alergii
  • Ustąpienie działania ma miejsce już kilka minut po zdjęciu maseczki.

Opinie o Remedium